Jeg sitter i uskiftet bo og har fått meg samboer.  Må jeg skifte boet?

Hvis du har vært samboer i to år, kan arvingene i uskifteboet (vanligvis dine barn) kreve at boet skiftes.  Det samme gjelder dersom du og din samboer har, venter eller har hatt barn sammen, selv om dere ikke har bodd sammen så lenge som to år.

Arveloven § 24

  • Jeg har et spørsmål jeg lurer på

    Du kan sende inn spørsmål nedenfor. Det koster kr 590 hvis det holder at du får svar på epost.


    Når du sender inn spørsmålet, vil du bli sendt videre til Swedbank for sikker betaling (med Visa eller Mastercard). Husk å ha ditt kodekort eller kodekalkulator tilgjengelig Da det kan ta litt tid å verifisere kredittkortinformasjonen, bes du vennligst ikke lukke nettleservinduet eller gå til en annen nettside før du har fått bekreftelse på at betalingen er gjennomført, og du havner tilbake på takkesiden vår*

    • captcha Vennligst skriv ordet til venstre i feltet under

    Advokatfirmaet DA NorJus' økonomiske ansvar for svar gitt her, begrenser seg til prisen for å få svar.